info
search login strona główna

SMS Banking to serwis informacyjny umożliwiający dostęp do informacji dotyczących rachunków bankowych za pomocą telefonu komórkowego z dowolnego miejsca na świecie w postaci krótkich wiadomości tekstowych SMS. Wiadomości te zawierają dane o bieżącym saldzie, informacje o obrotach na rachunku oraz kwocie dostępnych środków.

W zależności od wybranej opcji Klient otrzymuje komunikat SMS o wybranej porze dnia lub każdorazowo już w ciągu pojedynczych sekund od czasu powstania operacji na rachunku.

SMS Banking pozwala śledzić stan i operacje na rachunku bez konieczności wizyt w placówce, wykonywania telefonu do doradcy czy też logowania się na własny rachunek poprzez Internet.

Jak korzystać?

SMS Banking nie pozwala na wykonywanie przelewów, dlatego nikt nie może wpłynąć na utratę środków przez Klienta. Warto jednak pamiętać, że w momencie utraty telefonu osoba, która pozyska utracony telefon może dowiedzieć się o stanie rachunków i ostatnich operacjach wykonanych przez użytkownika, a co gorsze może na bieżąco dowiadywać się o nowych zdarzeniach na rachunku. Jedynym zabezpieczeniem danych przechowywanych w telefonie są zabezpieczenia telefonu.

Wskazane jest więc, by sukcesywnie kasować w telefonie wiadomości wysłane i odebrane. W przypadku utraty telefonu należy jak najszybciej taki telefon zastrzec u operatora sieci oraz dokonać stosownej zmiany numeru w banku.